Jótékonyság
Minden eladott fólia árából
500 Ft-ot adományozunk
a Jane Goodall Intézet számára.
5 db-os rendelés felett
erről oklevelet állítunk ki.
Prémium kijelzővédelem
és adományozás. Együtt.
Tudatos vásárlóként ami számodra előnyös,
az a bolygónk számára is az.
Csúcsminőség
Ez a legjobb, amit okoseszközöddel tehetsz.
Környezettudatosság
Élj a Passzold vissza, tesó! kampány lehetőséggel és add le kedvezményért a régi mobiljaidat.
Adományozás
Vásárlásoddal a Jane Goodall Intézetet is támogatod az általad választott összegben.
Jövőt adományozunk
Dr. Jane Goodall majd’ 50 éve hozta létre a Jane Goodall intézetet a főemlősök és élőhelyük védelmének érdekében. Azóta pedig már a világ több mint 24 országában – köztük Magyarországon is – alakult meg helyi tagintézmény, de a globális hálózat már több mint 110 országot foglal magában. Akik célul tűzték ki az állatok, a környezet és az embertársak védelmét Afrikában és a világ számos egyéb területén. Egy közös cél, a szebb és élhetőbb jövő érdekében munkálkodnak hatalmas erőfeszítéssel és lelkesedéssel. Az évek során a szervezet túlnőtte kezdeti célkitűzéseit, és az eddigi munkássága kiegészült afrikai és hazai állatvédelmi, természetvédelmi és humanitárius projektekkel.
Újrahasznosítjuk a telefonokat
A Passzold vissza, Tesó!® kampányt az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával a Jane Goodall Intézet 2018-ban hozta létre a KÖVET Egyesülettel, az Afrikáért Alapítvánnyal és a Védegylet Egyesülettel közösen, ami a magyar háztartásokban lévő használaton kívüli mobiltelefonok összegyűjtését és újrahasznosítását célozza meg.
Lapul a fiókodban néhány régi mobil? Általunk ezek is a helyükre kerülhetnek.
Tudtad, hogy mobiltelefonjaink előállításához olyan ásványok szükségesek, melyek kitermelése súlyos környezetvédelmi veszélyekkel jár, ráadásul a munkát gyakran rabszolgasorba kényszerített gyerekekkel végeztetik? Ilyen a koltánbányászat is, mely Afrika szívében gorillapopulációk élőhelyét dúlja fel. Az esőerdők irtása kézen fogva jár az orvvadászattal, melyek együtt fokozatosan védett fajokat sodornak a kihalás szélére.
A visszagyűjtött telefonokat először megtisztitják a rajta lévő személyes adatoktól, majd a körforgásos gazdaság elvei szerint feldolgozzák, és a kinyert fémeket újrahasznosítják. A használt készülékek kincset rejtenek, többek között 17 féle fémet lehet visszanyerni belőlük, például aranyat, ezüstöt, palládiumot, rezet.
Webshopunkban minden leadott régi mobil kedvezményt ér.
Légy a tudatos közösségünk tagja, és add le a használt eszközeid nekünk! Mi cserébe regisztrált felhasználóként a beérkezett eszközök darabszámával megegyező kedvezményt írunk jóvá termékenként, melyet belépés után érvényesíthetsz.
Címünk, ahová leadhatod vagy elküldheted a nem használt mobilod.
Jane Goodall Intézet - Gorillapont
1026 Budapest, Szilágyi erzsébet fasor 41.
Jane Goodall Intézet - Gorillapont
1026 Budapest, Szilágyi erzsébet fasor 41.
Ne felejts el előtte regisztrálni itt a webshopon, és feltüntetni a felhasználói azonosítódat a beazonosíthatóság miatt.
Együttműködő partnereink
Egy aprósággal a bolygónkért
Változtasd meg a gondolkodásod és megváltozik a világ.
Légy része egy tudatos, fenntartható globális hálózatnak és válaszd féltve őrzött okoseszközeid védelmét ahelyett, hogy eldobnád azt!
Prémium minőségű, öngyógyuló fóliáinkkal nemcsak a kijelződ életét, hanem a gorillák és más kihalófélben lévő állatokét is megvéded.
Válaszd a Jane Goodall Intézettel szoros együttműködésben kialakított ajánlataink közül a neked legmegfelelőbbet és támogasd a bolygónk védelmét adományoddal!
Minden egyes eladott fólia után 500 Ft-ot adunk a Jane Goodall Intézetnek.
A Te döntésed, hogy mennyivel adományozol többet.
Kövess minket a közösségi médián, ahol arról is értesülhetsz,
mennyi adományt gyűjtöttünk együtt a Jane Goddall Intézet Természet- és Környezetvédelmi Egyesület számára:
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy a részletekről értesülj!
Tudtad?
A Föld lakossága 2022-ben:
7 600 000 000
fő
Mobiltelefon-előfizetők száma 2022-ben:
5 100 000 000
fő
Népességnövekedés és telefonhasználat:
2022
5,1 Mrd fő
2025
5,9 Mrd fő
Évente kidobott készülékek száma:
2 000 000
db/év
Újrahasznosított telefonok száma:
7%
Készülékedben rejlő kincsek:
Mobiltelefonok aranytartalma / tonna:
Az arany árfolyama:
1350 USD/uncia*
*1 uncia = 31 gr
Újrahasznosítjuk a telefonokat
Lapul a fiókod mélyén nem használt, működésképtelen mobiltelefon?
Ne dobd ki, inkább add le nekünk, és mi beszámítjuk a vásárlásodba!
Légy tudatos közösségünk tagja, és add le a használt okoseszközeid nekünk!
Cserébe regisztrált vásárlóként a leadott eszközök darabszámával megegyező kedvezményt írunk jóva a fiókodban, melyet belépés után érvényesíthetsz.
Leadnál több eszközt?
A leadandó eszközök számától függően akár házhoz is megyünk az összegyűjtött csomagért.
Itt jelezheted felénk, ha nagyobb mennyiséget szeretnél eljuttatni újrahasznosításra.
Az űrlap kitöltése után hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot.
A mobilod nem csak annyiba kerül,
mint amennyit te fizettél érte
Tisztában vagy azzal, hogy a hétköznapi luxusunkért, milyen árat fizet a bolygó?
A fakitermeléssel és illegális bányászattal tönkretett környezet mellett, kényszermunka, víz- és talajszennyeződés, esőerdők pusztulása, állatfajok egyedszámainak rohamos csökkenése, emberek szenvedése a kínzás, rabszolgaság miatt, akik felett félkatonai szervezetek embertelen hatalma áll… gyermekmunka, kizsákmányolás, terror, bűnözés, kriminalizáció és orvvadászat az ára minden egyes új mobiltelefonnak, amit közvetlenül nem mi fizetünk meg, de a hatásait már érezzük a megváltozott időjárási viszonyok, klímakatasztrófák és a szennyezett bolygónk miatt.
Rohamosan terjed a mobiltelefonok általános használata: ma már a kisiskolásoktól az idősekig nő azok aránya, akik okostelefont használnak. A monilok azonban idővel elromlanak – vagy csak egyszerűen újabbra cserélik azokat tulajdonosaik – , így hát rengeteg készülék a szemétben végzi.
Egyre megoldhatatlanabb hulladékkezelés
A kidobott mobilok mellett óriási a hulladékká vált okoseszközök mennyisége is és az elektronikai hulladék kezelése világszerte növekvő problémát jelent. Nemcsak azért, mert egyre nehezebb megfelelő lerakóhelyet találni a rengeteg „szemétnek”, hanem azért is, mert ezekben több olyan fém is van, amely a természetbe kikerülve ártalmas, sőt, az emberi egészségre is káros.
Van azonban a kütyüjeink kidobásának egy gazdasági vetülete is, ezekben sok értékes fém-alkatrész is van és óriási veszteség, ha ezeket nem hasznosítjuk újra. Többek között arany is van a mobilokban, egy-egy készülékben nem sok, de minthogy a mobilok gyártása – és így a hulladékká válása is – tömeges, összességében már egyáltalán nem elhanyagolható a szóban forgó arany mennyisége.
Tudod hogyan bánunk a Földünk véges ásványkészleteivel?
De nemcsak az arany ilyen fontos nyersanyagunk, hanem a többi ásvány is, amiket a készülékeink gyártásánál felhasználnak. Ilyen a réz, ón, a volfrám is, de a legkegyetlenebb körülmények között előállított koltán is. Ezeket konfliktusos ásványoknak nevezzük, mert az előállításához rabszolga- és gyermekmunka, emberek, állatok és a Földünk kizsákmányolása tartozik. Az európai, fogyasztásközpontú életstílus negatív hatással van az exportáló országok lakosaira és környezetére, ahonnan nyersanyagaink érkeznek.
Ezeket mind Afrika Egyenlítő-közeli országaiban bányásszák, ahol többek között a Földön élő összes, szám szerint 100 hegyi-gorilla él. 1950 óta a főemlősök egyedszáma 80%-kal csökkent.
A Jane Goodall által létrehozott nemzetközi intézet ezt az égető problémát karolta fel, melyhez rajtunk keresztül most bárki csatlakozni tud többféleképpen.
A hozzánk hasonló embereknek mi áll hatalmában?
Ne legyünk bűnrészesek! Az internet növelte a tudatosságot, így most minden idők legtöbb információja áll rendelkezésünkre az igazságról. A dolgunk csupán annyi, hogy felelős döntést hozzunk.
Ugye Te sem csernélnéd olyan gyakran a telefonod, ha tudnád, hogy gyártásához vér tapad?
A bányákban dolgozók emberi jogaiért, az őket megillető méltányos munkabérért, biztonságos munkakörülményekért, az élővilág életterének megőrzéséért, a kizsákmányoló gyermekmunka megszüntetéséért, a háborús zónák felszámolásáért Te magad is tehetsz:
Cselekedj, a kicsi is számít! A fenntartható, felelős gondolkodás, tudatás vásárlás és a gazdasági körforgás támogatása már mindannyiunk számára alapvető kötelesség.
Mi ebben segítünk Neked.
Termékeinkkel
A telefonod élettartamának megnövelése érdekében csúcsminőségű fóliáinkkal és gorillaüvegeinkkel lehetsz te is #klímaharcos.
Szolgáltatásainkkal
A Passzold vissza, tesó! kampány keretében a nem használt, meghibásodott készülékeid leadásáért cserébe kedvezményt biztosítunk.
Adományozással
Minden vásárlás után 500 Ft-ot jóváírunk a Jane Goodall Intézet számára, mely összeget tetszés szerint tudsz növelni megrendeléseid során.
Jane Goodall
etológus, antropológus, és primatológus, a csimpánzok szociális és családi életének legismertebb kutatója, a Jane Goodall Intézet és a tanzániai Gombe Nemzeti Park igazgatója.
A hozzánk hasonló embereknek mi áll hatalmunkban? Ne legyünk bűnrészesek!
Az internet növelte a tudatosságot, több információ áll rendelkezésünkre az igazságról. A dolgunk csupán annyi, hogy felelős döntést hozzunk.